10 let MuMo

2009–2019


1/10/2019

120 umělců
26 výstav
30 mezinárodních spoluprací
65 000 návštěvníků

Uvědomuji si, že vše spolu nějak souvisí, veškeré duchovní i materiální hodnoty, kultura i zdraví. Chci využít svého času a alespoň částečně do tohoto složitého systému něčím přispět. Je asi dobře, že se většina důležitých duchovních věcí nedá vyčíslit nebo zpeněžit.

Člověk se možná neocitá jen tak pro nic za nic na světě. Asi by měl své místo na zemi hledat tam, kam ho to v určitých úsecích jeho života táhne, a snažit se porozumět své cestě. Pro mne to znamená tvořit nebo se podílet na něčem smysluplném v naší společnosti, v době, ve které žijeme, využít zkušenosti, internacionality a schopnosti propojovat nejrůznější kultury a okruhy lidí a společně s nimi něco vytvářet, zde nebo kdekoliv jinde.

Chtěla bych zůstat člověkem, který pozorně prověřuje svoji pozici s ohledem na vývoj společnosti a jejího prostředí a dovede reagovat. Možná je důležité neupnout své mínění na pomyslnou univerzální platnou hodnotu, ale zachovat si filozofickou reflexi, jakousi individuální svobodu, a být otevřen novým podnětům v myšlení, cítění i ve vztahu k lidem. Umění je jednou z možností, jak uchopit příležitost jeho prožitím, a tak se vymknout na okamžik realitě a získat odstup od sebe sama. Právě takovéto činění, určité napětí mezi póly našeho života a uměním jakéhokoliv druhu, až k abstraktním světům vědy, nám dovoluje zpochybňovat stereotypy. Ráda bych uplatnila výtečné přátelské vztahy, které roky ve vzájemné důvěře k různým umělcům rostou, ať ve vlasti, či kdekoliv na světě, a prezentovala jejich umění.
Proto MuMo, jeden z cílů Nadace DrAK, jako experimentální prostor, v němž chceme působit ve společnosti milovníků umění, kurátorů, znalců umění, přátel i umělců samotných.

Dr. Dadja Altenburg-Kohl
zakladatelka nadace, zakladatelka MuMo

  • Dangerous Love

    O lásce očima žen


     – 

    Umělecká profese není imunní vůči hořícím, či zlomeným srdcím, obzvláště žen umělkyň, sochařek a malířek, těch, které našly pevné a suverénní místo ve výtvarném světě.

    více ›

Novinky na váš email

Chcete být informováni o nových výstavách a akcích Musea Montanelli?
Přihlašte se k odběru novinek!