Museum dočasně uzavřeno

Drazí přátelé výtvarného umění,

Připravili jsme pro vás výstavu s názvem Tajemný kabinet profesora Beneše, která měla být slavnostně otevřena 1. října 2020. Prosíme, přečtěte si tiskovou zprávu.

Jak víte, Museum Montanelli vítá každou živou diskuzi o probíhajících projektech, pořádá komentované prohlídky, setkávání s přáteli i návštěvníky ze zahraničí a ze spřátelených institucí. Provádíme také školní skupiny ze základních, středních, vysokých škol i ze škol uměleckých, které k nám chodí pravidelně.

Po dlouhých úvahách jsme se rozhodli výstavu veřejnosti otevřít až po skončení komunitního šíření pandemie. Úzké prostory a kabiny muzea nám nedovolují zajistit udržování potřebných rozestupů. Chceme vás chránit a nechceme připustit žádné riziko nákazy Covid19.

O to více se těšíme, až si budeme moci společně užívat vzájemné blízkosti a bezstarostně obdivovat exponáty neurochirurga profesora Beneše a ostatní výtvarná díla a videa z naší sbírky. Těšíme se, až pan profesor Beneš osobně navštíví muzeum s přednáškami o jeho činnosti a sběratelské vášni, či pan doktor Häckel, který napsal entomologické texty a který s námi bude hovořit o vystavených exemplářích.

Tohoto času využijeme k přípravě katalogu, k natáčení virtuální prohlídky výstavou a její dokumentaci. Zároveň vás budeme na Facebooku seznamovat s články a texty, které se naší expozice týkají, aby se o to více zvýšil váš zájem o tajemný kabinet v Museu Montanelli. Možná se dozvíte něco o životě chroustů, krasců či střevlíků, nebo o magické síle vystavených drog a přírodnin. Čas od času vás necháme nahlédnout do malé záhadné jeskyně vystlané mechem, kde v jezírku můžete spatřit i nejrůznější prvoky…

 

Upřímně se těšíme, až se s vámi všemi opět uvidíme.

Dadja Altenburg-Kohl a tým Musea Montanelli

 

 

Zůstaňme v kontaktu!

MuMo na Facebooku

MuMo na Instagramu

  • Dangerous Love

    O lásce očima žen


     – 

    Umělecká profese není imunní vůči hořícím, či zlomeným srdcím, obzvláště žen umělkyň, sochařek a malířek, těch, které našly pevné a suverénní místo ve výtvarném světě.

    více ›

Novinky na váš email

Chcete být informováni o nových výstavách a akcích Musea Montanelli?
Přihlašte se k odběru novinek!