Jedeme dál!

Plány Musea Montanelli a příprava nové výstavy

Vážení příznivci výtvarného umění, přátelé a návštěvníci Musea Montanelli. Dovolujeme si Vás oslovit a podělit se s Vámi o radosti i strasti, které nás v této celosvětové krizi trápí. Mrzí nás, že jsme na březen, duben, květen a červen plánovanou a připravenou výstavu POWER GIRLS museli zrušit. Více než 20 umělkyň z celého světa, včetně předních českých výtvarnic, mělo představit svou tvorbu v dynamickém diskurzu. Feministické a femininní tendence v umění v souvislosti s kulturními, generačními a formálními rozdíly měly poukázat na společného jmenovatele výstavy – silnou tvořivou sílu všech vystavujících žen.

Sbírka Musea Montanelli

Vnitřní prostory muzea zůstanou do září prozatím uzavřené, ale venkovní prostory jsme využili k prezentaci děl naší sbírky.

V současnosti se věnujeme uspořádání depozitáře, přípravě katalogu sbírky Musea Montanelli a hlavně pilně připravujeme další výstavu, která bude otevřena na začátku října 2020.

V současnosti se věnujeme uspořádání depozitáře, přípravě katalogu sbírky Musea Montanelli a hlavně pilně připravujeme další výstavu, která byla již avizována.

Tajemný kabinet profesora Beneše

Připravovaná výstava vzniká nejen jako oslava a obdiv neobyčejné osobnosti českého lékaře, neurochirurga, profesora Vladimíra Beneše. Výstava má odhalit tohoto neobyčejného muže také jako vášnivého entomologa a sběratele. Klíčové téma celosvětového masového vymírání hmyzu upozorňuje na potřebu pečlivě pozorovat poklady, kterými nás příroda obdarovala. Estetické formy a barvy vyvolávají úžas. Unikátní sběratelské objekty mají obohatit cítění a porovnat se s jinými skulpturami, uměleckými díly a videi z výtvarné oblasti. Museum se promění v přírodovědný kabinet kuriozit.

Výstava chce též poukázat na výjimečnost české elity, které je prof. Beneš bezesporu součástí, ocenit jeho přínos a zdůraznit jeho intelektuální a společenský přesah. Takto chceme profesora Beneše prezentovat školám, studentům a návštěvníkům muzea, doufejme i těm zahraničním.

  • Dangerous Love

    O lásce očima žen


     – 

    Umělecká profese není imunní vůči hořícím, či zlomeným srdcím, obzvláště žen umělkyň, sochařek a malířek, těch, které našly pevné a suverénní místo ve výtvarném světě.

    více ›

Novinky na váš email

Chcete být informováni o nových výstavách a akcích Musea Montanelli?
Přihlašte se k odběru novinek!